(Polski) BAZODRUT ANTENNE

Sorry, this entry is only available in Polish.

Opinie

 1. Tomek says:

  Ostatnim etapem upgrade’u antenowego był zakup dwóch sztuk z przejściówkami w formie widełek pod terminale na kable głośnikowe w końcówce mocy. Licząc ogółem daje to 10 szt. Antenek jakie zakupiłem od Pana Wiesława. I mimo, że zakładałem że zmiana będzie delikatnie na plus, była jednak mocniej odczuwalna (przy już wpiętych 8 szt. Antenek !). W związku z powyższym sugeruję, a wręcz zalecam by osoby nowe w temacie na testy brały właśnie te dwie sztuki z przejściówkami. Koszt nie jest znacznie większy, natomiast podejrzewam że zmiana w systemie będzie mocno odczuwalna.
  Podsumowując moją przygodę z antenkami, 10 szt. nie musi być konieczne, bo już dwie robią robotę, ale jeśli chcecie relatywnie niewielkim nakładem “otworzyć” dźwiękowo system, to warto sprawdzić większą ilość, bo każda kolejna przyczynia się do poprawy klarowności, selektywności ale też muzykalności systemu. Nareszcie słuchając muzyki symfonicznej mam wrażenie bycia w amfiteatrze, słuchając występów na żywo. Efekt antenek nadaje życia instrumentom i wokalom, a przy gęstszych utworach, kiedy jednocześnie jest podawana duża ilość informacji, systemu zachowuje klarowność przekazu.

 2. Robert says:

  To działa faktycznie całościowo na obraz muzyczny. Wymieniane poszczególnych aspektów nie ma większego sensu.
  Dużo głębiej wgryzamy się i odsłaniamy realizację TAKĄ jaka była wykonana w NAGRANIU tzn wszystkie elementy ulegają odsłonięciu i lepszej projekcji wg mixu masteru a przede wszystkim wg sposobu rejestracji, uchwycenia instrumentów głosów. Na pewno lepiej odsłonięty nawet obnażony jest skonfigurowany konkretny cały tor akustyczny. Łatwiej można modyfikować brzmienie i różnice przy wprowadzaniu do toru różnych nowych elementów są lepiej słyszalne i czytelne. Umożliwia to słuchaczowi dużo łatwiejsze wyeksperymentowanie i uzyskanie zarówno własnego subiektywnego obrazu muzycznego jak i takiego który zbliża się do obiektywnych realistycznych wzorców. Tak to według mnie działa.
  Działa spektakularnie pozytywnie. Cech własnych jakichkolwiek jak np czyszczenia dźwięków w zakresie tonu podstawowego i jego składowych harmonicznych czy jakichkolwiek zubożeń trudno się w krótkim czasie dopatrywać. Za jedyna cechę własną antenę można uznać odsłania nie cech posiadanego toru akustycznego. Trzeba by poćwiczyć anteny na dźwiękach elektrycznych o przebiegach prostokątnych i zwłaszcza przesyconych nieparzystymi składowymi harmonicznymi oraz muzyką o ekstremalnych rozpiętościach dynamicznych i wykluczyć jakąkolwiek kompresje dynamiki ale do słuchania home to nie widzę takiego sensu.Gratulacje dla autora DZIEŁA! Stosunek cena/ilość i jakość wpływu wg mnie NIEMIERZALNY!

  Jeszcze jedna krótka analogia po dokupieniu 2 pod terminale głośnikowe.
  Efekty ogólne działania anten są moim zdaniem zbliżone do tego co uzyskujemy odseparowując mechanicznie sam głośnik od jego zamocowania oraz obudowy. Powoduje to czystsza pracę samego głośnika i wierniejsze przetwarzanie sygnału elektrycznego na akustyczny oczywiście odpowiednio do możliwości danego głośnika. Ciekawe że zbliżony jest wpływ izolacji mechanicznej głośnika do niwelacji wpływu szkodliwych pół elektromagnetycznych na cały system,w którym z pewnością pod wpływem tych pół indukują się szkodzące informacji dźwiękowej prądy. Ja tak to słyszę. Piszę bo chyba wcześniej nikt się tak nie odniósł do wpływu antenek.

 3. arnoldm1 says:

  BAZODRUT ANTENNE mała rzecz a wpływ na brzmienie duży ,poprawa wszystkich aspektów brzmieniowych .Tak jak już moi przedmówcy pisali ANTENNE usuwa brudy z muzyki (im więcej sztuk tym poprawa większa ) .Dlatego zachęcam każdego do wypróbowania antenek a na pewno już ich nie odeślecie!!!

 4. Tomek says:

  Po zakupie 4 szt. antenek i znaczącej poprawie postanowiłem zamówić 4 kolejne egzemplarze by sprawdzić czy rzeczywiście ilość przekłada się na jakość. I z pełnym przekonaniem stwierdzam, że w tym wypadku tak, ilość wpiętych antenek przekłada się na poprawę. Nie odsyłam żadnej z dodatkowych 4 szt. Czekam na przejściówki pod terminale głośnikowe. I poważnie zastanawiam się nad dodatkowymi 2 szt. antenek. Zauważyłem znaczną poprawę przy wpięciu pod końcówkę mocy. I naprawdę bardzo mocno wątpię czy inwestycja w jakikolwiek inny komponent czy akcesorium systemu audio dałby tak znaczącą poprawę jakości (chociażby w stosunku cena/jakość).

 5. Andrzej says:

  Wydanie dużych pieniędzy na wymianę przewodów zasilających nie jest w stanie dać tej poprawy, którą uzyskujemy po zastosowaniu antenek. Poprawa dźwięku jest radykalna pod każdym względem. Dotyczy to dosłownie wszystkich parametrów. Wymienię tylko parę z nich: czarne tło, spokój, rozdzielczość, przestrzeń wręcz holograficzna, poszerzony zakres całego pasma akustycznego, dynamika.Co do pozostałych trzeba samemu posłuchać. Jestem audiofilem już od kilku dziesięcioleci – ale tak ewidentnej zmiany, zwłaszcza za takie ,,pieniądze” nigdy nie uzyskałem. Dla mnie rewelacja, a inni niech próbują. Andrzej

 6. Hubert says:

  Antenne to produkt dla koneserów. To taki ostatni szlif. Jeśli nie jesteś osłuchany to prawdopodobnie nie docenisz jego walorów. Moje wrażenia po wpięciu Antenne i odsłuchu w pośpiechu były raczej negatywne. Miałem wrażenie, że góra nieco siadła i tak jakby trochę wszystkiego ubyło. Kiedy jednak po dłuższym odsłuchu je odłączyłem zrozumiałem, że to wszystko czego było mniej to różnego rodzaju śmieci i zakłócenia. Z Antenne dźwięk staje się czystszy, bardziej naturalny i bezpośredni.

 7. Jan says:

  Wczoraj dotarły do mnie antenki Bazodrut i od razu powkładałem je w gniazda i słucham.
  Zmiany w dzwięku są ewidentne, pojawia sie więcej czarnego tła, scena staje się czytelniejsza, instrumenty bardziej precyzyjne, przekaz jest czystszy przez co bardziej emocjonalny. Brać w ciemno !

 8. Tomek says:

  Budowałem swój system audio 15 lat, ostatnio osiągając stan, w którym sprzętowo jestem w pełni usatysfakcjonowany i nie potrzebuję wprowadzać dalszych ulepszeń. Pozostały więc niuanse, które często dla żartu określane są jako audio-voodoo. Nie miałem na ten temat sprecyzowanego zdania, ale stwierdziłem, że sprawdzić nie zaszkodzi. Zamówiłem 4 antenki do swojego systemu. Test został przeprowadzony w ciągu jednego wieczoru. Nie ma tu większej filozofii, bo zmiany są odczuwalne od razu. Mimo tego, że system jest zasilany z oddzielnej żyły, że sieć elektryczną w mieszkaniu była robiona na wysokiej jakości kablach, że system jest podłączony przez kondycjoner – mimo to wszystko, zmiany i tak były odczuwalne po wpięciu jednej antenki. Z każdą kolejną poprawa była wyraźniejsza. Tak jak moi przedmówcy piszą, dźwięk jest oczyszczony z niepotrzebnych elementów, wybrzmienia są wyraźniejsze, dokładniej słychać mikrodetale i cechy charakterystyczne wokali. Zauważyłem bardzo dużą poprawę w zakresie niskich rejestrów, bas stal się bardzo precyzyjny i punktowy. Nie wiem na czym polega metoda działania tego gadżetu, szczerze mówiąc nie jest to dla mnie najważniejsze. Istotne jest to, że działa. Daje odczuwalną poprawę za naprawę relatywnie niewielkie pieniądze. Każdy może się przekonać, bo jest 14 dni na przetestowanie i zwrot. Mi do podjęcia decyzji wystarczył jeden wieczór. W konsekwencji zamówiłem kolejne 4 szt. Polecam serdecznie ten produkt.

 9. Sławomir says:

  Jestem audiofilem już dość długo i przerabiałem dużo nowości na tym rynku. wychodzę z założenia, że uwierzę jak usłyszę różnicę w swoim systemie , w którym kable zasilające i sygnałowe to ponad 30tys. zaczynałem jak większość, od tanich kabli, ale po latach odsłuchów stopniowo dochodziłem do wniosku, że inwestowanie w wyczyszczenie toru zasilającego i sygnałowego wnosi do systemu najwięcej. dlatego nie spodziewałem się cudów kupując na próbę Bazodrut Antenne ale po wpięciu dwóch Antenne-k do CD i Pre od razu usłyszałem różnicę na plus. więcej szczegółów, niższy bas, po prostu czystszy sygnał, bo zrobiło się głośniej i tylne źródła pozorne na scenie słychać było wyraźniej. wniosek prosty: jeśli w dość drogim systemie słychać różnicę to myślę , że warto spróbować , i każdy powinien to zrobić. koszty niewielkie a żeby usłyszeć podobną poprawę jakości trzeba zainwestować kilkadziesiąt razy tyle. SATYSFAKCJA GWARANTOWANA.

 10. Jurek audiofil says:

  Nadszedł czas na uzupełnienie opinii o Bazodrut Antenne. Już pierwsza sztuka zrobiła ogromne zamieszanie. Po wpięciu kolejnej było o wiele lepiej. Jak została wpięta trzecia to nastąpiło nieznane mi dotąd zjawisko czytelności dźwięku i mega rozdzielczości. Dźwięk wydobywa się z czarnego tła bez najmniejszych ograniczeń z czytelnością znaną tylko z dźwięku za żywo. Dynamika, rozdzielczość i naturalność sięgają zenitu. Jestem audiofilem od 1986 roku i przez ten czas miałem okazję testować różne akcesoria do poprawy jakości dźwięku. Przyrost jakościowy po zastosowaniu do każdego urządzenia Antenki jest jak przesiadka ze starej syrenki na Bugatti Veyron. Biorąc pod uwagę ponad 30 lat przygód z audiofilią śmiało mogę powiedzieć, że zastosowanie Antenne w ilości minimum 3 szt. robi największy przyrost jakościowy jaki przez wiele lat doświadczyłem. Grzechem jest nie przetestować Antenne co najmniej po jednej do każdego urządzenia. MAGA HIT ! POLECAM !

 11. Wojtek says:

  Bazodrut Antenne.
  Jestem mile zaskoczony produktami firmy Bazodrut. O tym że kable zasilające czy połączeniowe potrafią zmienić brzmienie systemu nie trzeba już dziś nikogo przekonywać.LUDZIE ALE TO TO MA DZIAŁAĆ !!!!. No cóż podłączyłem i słucham , odłączyłem i słucham następnie ponownie podłączyłem i już zostawiłem. Sugeruję zmianę nazwy na miotełki ponieważ w moim odczuciu te antenki wymiatają wszystko co nie potrzebne ze sceny muzycznej, pozostają pięknie oczyszczone wokale.struny gitar, pudło wiolonczeli etc.Sugeruję wypożyczcie to przecie nic nie boli, lub może lepiej nie bo pewnie już je zatrzymacie.
  Pozdrawiam Wojtek

 12. Andrzej says:

  Śmiało stwierdzam,że Bazodrut Antenne można porównać z działaniem kabla zasilającego za 30 000zł z tym,że wpływ Antenne jest o wiele większy i nie modeluje brzmienia jak kabel zasilajacy ale ściąga z całego pasma akustycznego hałas najprawdopodobniej wywołany przez sygnały wifi,fale radiowe itp.Mega poprawa za śmieszne pieniądze.Gratuluję wyrobu,którego wpływ na brzmienie nie ma konkurencji !

 13. Jurek audiofil says:

  Bazodrut Antenne to mega Hit !!!! Zdjęcie hałasu i wszelkich zanieczyszczeń już przy zastosowaniu jednej sztuki. Wokale czarują realizmem a czarne tło, które wydawało się bardzo ciche po zastosowaniu antenne w ilości jednej sztuki zczarniało na MAXA pokazując wszystkie smaczki umiejscowione w przestrzeni podane jak na tacy. Odpięcie Antenne poraża brudem i hałasem a już myślałem, że był spokój. Myślę,że trzeba zastosować Antenne w ilości co najmniej dwóch sztuk, żeby uzyskać duży progres. Pierwsza sztuka uczyniła cuda. Z całego pasma akustycznego zdjęła niepotrzebny nalot i hałas. Nawet zwykły śmiertelnik nie związany w żadnym stopniu z tematyką audio usłyszy wpływ antenne już po realiźmie wokali. Jakość cena -OKAZJA!!!! Wpływ na brzmienie – TOP HI-END !!!!!

 14. Paweł says:

  Dzisiaj na moje zaproszenie odwiedził mnie Wiesław. Poprosiłem o ocenę i ewentualną pomoc przy zestrojeniu mojego skromnego systemu składającego się z kolumn głośnikowych Snell E3 napędzanych wzmacniaczem ASR Emitter I plus we współpracy z DAC AudiGD Master 7 :-). Posłuchaliśmy. Wiesław wyciągnął z torby nowy produkt – wepnij i sam oceń. Dźwięk jaki dotychczas wylewał się z głośników mnie zadowalał, ale to co zrobił nowy produkt Bazdruta pozytywnie mnie zadziwił. Posłuchaliśmy i wypięliśmy. I co… to co dotychczas mnie zadowalał okazało się niezadowalające. Antenne wygładził wokale…no nie myślę sobie. A masz drugi zapytałem? Wpięliśmy drugi i co… bas z linii głośników znalazł odpowiednie dla siebie miejsce na już nie małej scenie – piorunujące wrażenie. Z głupoty zapytałem o trzecią sztukę:-). Z trzema Antenami doszła mięsistość, ogólne rozprężenie się przekazu, niebywała spójność i harmonia. Ostatnio tak poważną zmianę słyszałem po wpięciu x-bulka. Na koniec wypięliśmy wszystkie. Słuchać się nie dało. Anteny zostały. Polecam wypróbować każdemu bo osiągnięty efekt jest fascynujący za relatywnie niewielkie pieniądze. Dziękuję za miło spędzony dzień i polecam się na przyszłość jako poligon doświadczalny dla twoich nowych produktów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *